Соціальна сутність і функції сім'ї

Класичне визначення сім'ї свідчить, що сім'я - це мала соціальна група, члени якої пов'язані шлюбом, батьківством і спорідненням, спільністю побуту, загальним бюджетом і взаємною моральною відповідальністю.

Проте чи завжди ми замислюємося над питаннями:

- Чому люди живуть сім'ями?

- Сім'я - це особиста справа кожного або вона якось пов'язана з суспільством?

- Чи впливає сім'я на суспільство чи суспільство надає «тиск» на сім'ю?

- Чи завжди існувала родина?

- Чи збережеться сім'я в майбутньому?

- Чи витримає сім'я суворі випробування, які переживає наше суспільство сьогодні?

Криза сім'ї та її майбутнє

Цілком очевидно, що сім'я, як і суспільство в цілому, переживає сьогодні глибоку кризу. Будучи первинним елементом суспільства, вона дає в мініатюрі картину тих же протиріч, які притаманні і суспільству.

Важливо розібратися, що ж відбувається з родиною сьогодні? Яке її майбутнє?

Не секрет, що сучасна сім'я переживає кризу. Проявами цієї кризи є такі показники, як падіння народжуваності, нестабільність сім'ї, зростання кількості розлучень, поява великої кількості бездітних сімей (сьогодні таких сімей - 15%), свідома відмова від народження єдиної дитини; масова відмова від дітей, здавання їх в пологові чи дитячі будинки, будинки дитини, приймальники-розподільники, втеча дітей з дому, жорстоке поводження з дітьми аж до позбавлення життя своїх дітей.

Класифікація сімейно-шлюбних відносин

Одним з найбільш характерних і найдивовижніших властивостей сім'ї є гнучкість і динамічність форм її структурної організації. Завдяки універсальної здатності адаптуватися до особливостей «всіх часів і народів», сім'я створила величезне різноманіття типів сімейних структур, часом видозмінюючи своє обличчя до невпізнання, але зберігаючи при цьому незмінною свою сутність як соціального інституту, соціальної спільності і малої групи.

Сім'ї різняться в залежності від форми шлюбу.

Шлюб - це історично обумовлена форма відносин між чоловіком і жінкою, що встановлює їх взаємні права та обов'язки. У зв'язку з цим розрізняють сім'ї полігамні і моногамні.

Полігамний (груповий) шлюб - найпоширеніша у світі форма шлюбу, зустрічається в 5 разів частіше, ніж моногамний шлюб (шлюб одного чоловіка з однією жінкою). Полігамія буває двох видів: поліандрія і полігінія.

Пошук по сайту

 Технология подготовки специй

В общем виде технология производства пряностей состоит из следующих этапов: сбор, сушка, сортировка, размалывание, упаковка и маркировка. В дальнейшем эти специи купить оптом можно во всех уголках необъятной родины. В зависимости от вида пряностей размалывание может отсутствовать. Каждая из пряностей имеет свои особенности в сроках сбора, и технологии сбора, сушки, упаковки. Рассмотрим технологию производства некоторых пряностей.

Сбор урожая гвоздики начинают с шестилетних растений. Зрелые бутоны (слегка розовой окраски) убирают вручную. Цветоносы удаляют, бутоны сушат. Урожайность с одного дерева достигает 8 кг в год. Если при погружении в воду бутоны находятся в вертикальном положении, то качество их хорошее. При горизонтальном расположении бутонов на поверхности воды аромат у них низкий.

Інтернет хостинг IHC - вигідні тарифні плани, низькі ціни.

В Україні.

В Росії.

ddirou