Соціалізація і соціальна психологія

Розглянуті нами дані самі по собі цікаві, але для чого вони потрібні соціального психолога (який, припустимо, має справу з дорослими людьми, які вже соціалізовані)? Однак соціалізація є центральною для соціальної психології темою. і існують принаймні дві підстави, в силу яких ставлення до неї має бути переглянуто.

По-перше, соціалізацію можна вважати «прологом», з якого все починається. На основі соціальних процесів, описаних вище, розвиваються схеми та навички, що є основоположними для всіх наших безпосередніх контактів протягом життя.

По-друге, було б помилкою вважати соціалізацію тільки одним з явищ дитинства. Величезне значення має підлітковий період, оскільки в ці роки роль дорослих поступово зменшується, і молоді люди стають автономними в організації власного соціального поведінки. Кожна фаза дорослого життя, як правило, ставить нові завдання і пред'являє розвивається особистості нові вимоги. Нас соціалізує кар'єра, ми освоюємо нові ролі (партнерів, батьків, бабусь і дідусів, пенсіонерів) та пристосовуємося до їхніх вимог.

Протягом життя, будучи починаючим студентом університету, практикантом. менеджером або пенсіонером, ми знову і знову стикаємося з проблемами. з якими вперше зустрілися в дитинстві. Як ми дізнаємося, що саме відбувається: які обмеження ситуації: наскільки те. що ми робимо, залежить від нас і в якій мірі передбачає домовленість з іншими? Запитання, що займають дослідників соціалізації: конфортного Чи ми. чи схильні до нових рішень, переговорам або покірності, стають центральними для соціальної психології. Вони виникають у зв'язку з кожною з трьох інших основних тем соціальної психології розвитку, до яких ми зараз звернемося: розвитку відносин, розвитку мови та розвитку соціального знання.

Пошук по сайтуhttps click alfabank ru
ncsemena ru каталог
заказ илососа Кузьмолово
телефон доступные окна
кружок английского языка для детей, right.

Інтернет хостинг IHC - вигідні тарифні плани, низькі ціни.

В Україні.

В Росії.