Поняття і сутність культури

Поняття «культура» одне з найбільш часто вживаних в сучасному гуманітарному знанні. Воно прийшло в європейські мови з латинської (cultura - обробіток, виховання, розвиток, шанування). В самому широкому сенсі культура є те, що створено людиною, це вся сукупність продуктів людської діяльності, форм соціально-політичної організації суспільства, духовних процесів, станів людини та видів його діяльності. Таким чином, культура включає і об'єднує опредмеченную, «застиглу» людську діяльність, результати «обробітку» дійсності та «живу» - саме життя людства, сьогоднішній процес обробітку, окультурення дійсності.

Культуру можна визначити як рівень розвитку людини і суспільства, відображений у створених ними матеріальних і духовних цінностях, а також сам процес творчої діяльності людей.

Тенденції розвитку культури в сучасному світі

Сучасний стан культури викликає обгрунтоване занепокоєння. Однією з глобальних проблем розвитку суспільства є ерозія духовної культури, що виникає в результаті тотального розповсюдження одноманітною інформації, ізолюючої її споживачів від роботи з розвитку уявлень про сенс існування в соціо-культурному процесі, посилює ситуацію «смислоутрати» в культурі.

Подолання кризи, збереження культури спираються на основні тенденції її саморозвитку, еволюції.

Культура і особистість

Роль окремої особистості в розвитку культури - особливий, завжди активно обговорюване питання. Людина - «клітинка» організму культури, результат окультурення і творець культури. З одного боку, особистість не може привнести в культуру істину в останній інстанції, «обробити» дійсність до досконалості, до абсолюту, з іншого-активність особистості завжди значима, ніколи не байдужа для культури, може творчо розвивати або деформувати культуру в усіх її формах.

Для соціологічної теорії культури важливо з'ясувати різні за змістом, за індивідуальною значущістю рівні співвіднесеності людини з культурою (культурності), яким повинні відповідати певні рівні індивідуальної свідомості.

Пошук по сайту

 Пахучие специи

Исходящая от специй пахучесть, может испортить любой товар. Поэтому загружать и выгружать специи нужно отдельно. Особенно не рекомендуется обдавать пряными «благовониями» промышленные товары (представьте себе мебель, пахнущую не лаком, а корицей). Ну а хлеб, торты и крупы от такого «душка» вообще могут придти в негодность. Перед погрузкой этого экзотического товара, кузов автомобиля должен быть хорошо вымыт и высушен. Перевозить специи со склада постащика следует при температуре 10-20 градусов тепла, влажность воздуха при этом не должна превышать 75%.

Інтернет хостинг IHC - вигідні тарифні плани, низькі ціни.

В Україні.

В Росії.

недорого Автокаталог Львов